BIMERG

Firma powstała w 1996 r. jako część grupy Budmat z Oddziałem w Ostrowcu Świętokrzyskim. Od 2006 r. to wielozakładowe i rozwojowe przedsiębiorstwo, które kreuje trendy w branży przetwórstwa stali. Konsekwencją budowania pozycji lidera w branży była zmiany brandu. Dzięki temu od 2016 r. firma funkcjonuje pod nową nazwą – Bimerg, i z powodzeniem realizuje swoją strategię rozwoju i sprzedaży.

Zobacz informację o realizowanej strategii podatkowej za rok 2021

Bimerg - jesteśmy częścią grupy Budmat

 

Bimerg to wiodący producent szerokiej gamy kształtowników zamkniętych formowanych na zimno o przekroju:

  • kwadratowym
  • prostokątnym
  • okrągłym

W ofercie naszego stalowego centrum serwisowego posiadamy blachy gorącowalcowane, zimnowalcowane oraz ocynkowane dostępne jako:

  • arkusze
  • taśmy
  • formatki

Produkujemy także:

  • profile do ogrodzeń i bram

 

Ofertę Bimerg wzbogaca dodatkowo profesjonalna polityka dostaw i obsługa transportu. Zaawansowana współpraca ze sprawdzonym spedytorem – firmą Budmat Transport, jest gwarancją zachowania najwyższej jakości towaru i jego sprawną dostawę pod wskazane miejsce. Dzięki współpracy z Budmat Transport, Bimerg ma do dyspozycji nowoczesny tabor liczący kilkaset pojazdów ciężarowych i specjalistycznych.

Spółka realizuje także przyjęcie dostaw transportem kolejowym (własna bocznica), co ułatwia współpracę i ogranicza czas realizacji zamówienia. Możliwość wykorzystania transportu kolejowego sprawdza się szczególnie przy wyjątkowo dużych zamówieniach, dzięki czemu zakres tych zleceń i ich wielkość mogą być nieograniczone.

Dbałość firmy o właściwe pakowanie, transport i składowanie pozwalają zachować najwyższą jakość dystrybucji.


HISTORIA FIRMY

1996
Powstanie Oddziału Budmat Bogdan Więcek w Ostrowcu Świętokrzyskim
2000
rozpoczęcie produkcji profili ocynkowanych i pokryć dachowych w zakładzie w Ostrowcu Świętokrzyskim
2001
rozpoczęcie produkcji profili ocynkowanych i pokryć dachowych w  Oddziale zakładu w Mysłowicach
2006
wyodrębnienie ze struktur Budmat samodzielnej spółki Budmat Południe Sp. z o.o.
2016
zmiana marki i nazwy na Bimerg Sp. z o.o.
2017
kolejne inwestycje – zakup infrastruktury z zapleczem produkcyjnym, maszynowym oraz biurowym w Gostyninie – nowa Siedziba Główna Bimerg
2018
nagroda Gazela Biznesu – wg rankingu Tygodnika Puls Biznesu
2018
modernizacja i rozwój parku maszynowego

OSIĄGNIĘCIA

Lokalizacja zakładów spółki, jej potencjał maszynowy, trwająca modernizacja i automatyzacja linii produkcyjnych to gwarancja na szybki i stabilny rozwój. Nowoczesne technologie, nowe linie produkcyjne i usługowe, dobra infrastruktura wspierana przez własną bazę logistyczną z największą bocznicą kolejową w Gostyninie — to tylko niektóre z atutów firmy. Poprzez działanie powstającego centrum badawczo-rozwojowego będziemy także kształtować nowe wzorce, asortyment i usługi na potrzeby całej branży.

 

 

Bimerg – firma powstała w 1996 r. jako część grupy Budmat z Oddziałem w Ostrowcu Świętokrzyskim. Od 2006 r. to wielozakładowe przedsiębiorstwo, które kreuje trendy w branży przetwórstwa stali.

 

Spółka posiada status samodzielnej firmy produkcyjnej, specjalizującej się w usługach i przetwórstwie materiałów stalowych, produkcji profili zimnogiętych i stalowych  wzmocnień okiennych.

 

Rozwojowe przedsiębiorstwo wielozakładowe z własną przestrzenią produkcyjną, magazynową, zapleczem transportowym w ruchu kołowym oraz kolejowym  (nieograniczony dostęp do bocznicy kolejowej).


NASZE PASJE

Sport to pasja, to przekraczanie granic, to satysfakcja, kiedy sukces nagradza ciężką pracę. Dołącz do nas i poznaj nasze możliwości.

Od lat spełniamy wysokie wymagania Klientów. Z nimi i dla nich kreujemy trendy w branży przetwórstwa stali. Osiągamy coraz więcej dzięki zaangażowaniu i pasji z jaką podchodzimy do swojej pracy. Lubimy podejmować wyzwania, dlatego poza pasją do pracy spełniamy się także w sporcie, w motoryzacji i rywalizacji o najwyższe trofea. Od lat aktywnie wspieramy drifting – najbardziej widowiskowy i najszybciej rozwijający się sport motorowy. Wspólnie kibicujemy i wspieramy jeżdżących w barwach amerykańskiego Worthouse Drift Team zawodników: Piotra Więcka (POL) oraz James’a Deane’a (IRL). Kierowcy Worthouse Drift Team podbijają świat startując w zawodach Formula Drift – najlepszej ligi driftingowej na świecie.

Piotr Więcek na podium Formula Drift